Czytając inne blogi – w kwietniu o mamach

with 7 komentarzy

grafika kwiecień z blogami o mamie

 

Druga cześć mojego subiektywnego wyboru tekstów blogowych z kwietnia. Pierwsza część, Czytając inne blogi – w kwietniu o dziecku, dotyczyła dzieci, teraz teksty dla mam, a właściwie w dużej mierze dla kobiet, bez względu na to czy są mamami czy nieTeksty, z których każdy mówi o czymś trochę innych, ale wszystkie razem pokazują różne strony tego samego obrazka. Kwestii bardzo ważnej – bo dotyczącego satysfakcji z życia. Trzy pierwsze teksty – dotyczą samoświadomości, zmian, procesu dążenia do celu. Czwarty – doraźnych działań, które możesz podjąć, żeby poczuć się lepiej – tu już jako mama. Piąty natomiast – poświęcony jest pasji nadającej sens światu dookoła – podróżom.

Mama i kobieta

Niedoskonała mama – Wiesz, że coś jest nie tak

Poetycki apel do wszystkich kobiet (choć skupiony na mamach), zachęcający do przełamania przyzwyczajeń, zrezygnowania z pewnych rytuałów w sytuacjach, gdy nie dają one satysfakcji, a mogą prowadzić do frustracji. Dla mnie – apel bardzo istotny. Apel mówiący – wsłuchaj się siebie i zobacz czego potrzebujesz. Może spokoju, odpuszczenia i odnalezienia się w nowej sytuacji bez dodatkowej presji? Wtedy daj sobie czas na to. Nic ma siłę. Ale kiedy ten czas minie i masz ochotę pójść dalej – nie daj się zatrzymać przyzwyczajeniu. Działaj! Może powoli, może metodą małych kroków – ale działaj, pozwól sobie na odrzucenie przyzwyczajeń i wyjście z codzienności😊

Zapas czasu – Olej cel, pokochaj drogę

Wstęp z blogu Marca Mansona będący inspiracja do napisania tekstu – ciekawy!  Ale polecam przede wszystkim drugą część wpisu, gdzie autorka pisze o sobie i o swoim podejściu. I mimochodem porusza kwestię bardzo istotną dla mnie – jak ważna jest radość z procesu dążenia do celu! Bo docenienie tego procesu daje dużo więcej satysfakcji niż jedynie skupienie na samym celu i czerpanie satysfakcji z jego osiągnięcia.

Kameralna – Akceptacja

Kameralna dodaje nowy element do powyższej układanki – akceptację. Ale – w jej wydaniu – nie jest to akceptacja sytuacji zastanej, akceptacja prowadząca do stagnacji. Wręcz przeciwnie – to akceptacja zmian w życiu, zmian na które nie mamy wpływu. Akceptacja, która – paradoksalnie – potrzebna jest do wprowadzenia zmian, na które wpływ mamy!

Domowe zawirowania – Zrób sobie przerwę jako mama

Wpis z gatunku praktycznych, do wcielenia w życie. Mówisz że potrzebujesz przerwy, ale nie możesz sobie na nią pozwolić?  Wskazówek poszukaj tutaj. Bo frustracja, zmęczenie zabijają skutecznie chęć działania, wprowadzania zmian, podejmowania nawet małych kroków.

Z mojej strony, polecam prewencję i profilaktykę – zamiast czekać na moment przed samym wybuchem złości czy frustracji, lepiej jest wcześniej naładować akumulatory:) Wyjść z domu, zadbać o siebie – czasem sama, czasem z dzieckiem, ale robiąc „swoje” rzeczy, czasem z przyjaciółmi czy z mężem.

Świeczek – Zarażenie podróżą

A na koniec z mniej mamowej, ale za to bardzo z mojej bajki – tekst o podróżowaniu. Jabym miała pisać o podróżach, o tym co czuję będąć w drodze – nie wiem czy oddałabym to uczucie lepiej. Polecam! Gorąco!