Przerwa potrzebna – Spotkanie Świadomych Blogerek w Bydgoszczy

with 1 komentarz

spotkanie świadomych blogerek IZafot. Iza Kornet

Rodzina, dom, praca, dzieci… Mimo wszelkich składanych sobie obietnic „tak, ja też jestem ważna”, „tak, będę robić rzeczy dla siebie” w codziennej gonitwie łatwo to przeoczyć. A im bardziej się biegnie, tym trudniej zauważyć to przeoczenie. W codziennym odhaczaniu zadań. Mija miesiąc i z obietnic nici. Ale na szczęście jest zaplanowana wcześniej odskocznia. Spotkanie Świadomych Blogerek w Bydgoszczy.

Moją receptę na zrobienie sobie przerwy w momencie, kiedy bardzo jej potrzebuję, a kiedy nie tylko nie „mam w co rąk włożyć”, ale nawet nie obejmuję mentalnie w co mam wkładać ręce, jest zaplanowanie odskoczni, chwili dla siebie wcześniej, kiedy mam trochę więcej czasu, okazję żeby spojrzeć co się dzieje dookoła, jakie są możliwości. W momencie kiedy planowałam wyjazd do Bydgoszczy – nawet nie wiedziałam jak bardzo w tym momencie będzie mi potrzebny. A był…

W pewnym momencie, już w piątek, myślałam że nie dotrę. Intensywne dni, spotkanie firmowe, wyjście w ostatniej chwili, bieg z walizką na dworzec. Zdążyłam. Usiadłam w pociągu.

Prawie pusty przedział.

Stuk, puk, stuk, puk.

Chwila z pismem.

Stuk, puk.

Jedziemy. I już po chwili zaczęła mnie ogarniać chęć pisania. Bo w końcu spotkanie blogerek zobowiązuje.

Stuk, puk w klawiaturę.

A to była tylko zapowiedź porcji inspiracji, jaką udało mi się w trakcie spotkania „złapać”. A co sprawiło, że spotkanie było takie wartościowe? Chwila relaksu, zmiana otoczenia – na pewno, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim.

Po pierwsze – Iza jako organizatorka

Iza z the Secret of Healing to serce, dusza i silnik napędowy spotkania. Już na wczesnym etapie urzekła mnie (tak, nie przesadzam, urzekła). Zaangażowanie, pomysły, energia. Ciągła aktywność w związku ze spotkaniem, nowe sugestie, udoskonalenia.
IzaAle nie tylko. Przez wszystkie działania przebijała osobowość Izy i ważne dla niej wartości. Widać to i w wyborze uczestniczek, i prelegentów, i sponsorów. Widać w każdym szczególe związanym ze spotkaniem. Bo wszystko – od pięknych karteczek
opracowanych przez Made by Goga po wybór Fundacji Chustka, na którą przeznaczone zostały pieniądze zgromadzone w czasie licytacji było przemyślane i zgodne z ideą spotkania.

 

I po spotkaniu myślałam, że Iza nie urzeknie mnie bardziej. Ale kiedy po spotkaniu przeczytałam jej tekst o rodzicielstwie bliskości, a przede wszystkim o jej mamie wzruszyłam się. I bardzo mnie to poruszyło – wszystkie rozkminy dotyczące wychowania dzieci, które mamy my, matki, wartości, które próbujemy wpoić – są tam opisane niejako „w praktyce”. A Iza jest żywym dowodem, że tak, to działa, że warto, bardzo warto:)

Po drugie – uczestniczki

Czy będzie cisza? Zdawkowe komentarze? Rozmowa o pogodzie? Nic z tych rzeczy.

I mimo, że przed spotkaniem miałam okazję poznać osobiście tylko jedną z uczestniczek – Sylwię z Mięta w kapeluszu – to z najbliższymi sąsiadkami przy stole znalazłam od razu wspólny język. Widać było i pasję w blogowaniu, i doświadczenie, i ciekawe pomysły, i wartości którymi dzielą się na swoich blogach.DSC_1522

Z Magdą z Kuncio można było porozmawiać ciekawie i o jej pomyśle na podcast, i o nauce programowania dla dziewczynek. Marta z Zosinkowy dokonywała super ekwilibrystyki zajmując się dwójką dzieci obecnych na spotkaniu, konwersując z nami w przerwach, słuchając wykładów a w międzyczasie relacjonując całe spotkanie zdjęciami na instagram. Marta z Rudym Spojrzeniem przemierzała cały dzień pomieszczenia z córeczką w chuście. Karolina z Małe i Duże Dziecięce Podróże krążyła wokół i przeprowadzała wywiady. A to tylko kilka z uczestniczek.

Każda z dziewczyn miała coś w sobie i ma coś do powiedzenia:) Super było znaleźć się w ich gronie!

Po trzecie – prelegentki

paulinaPaulinę Pamułę znałam wcześniej. I uważam za prawdziwą specjalistkę od budowania i angażowania społeczności, od wyzwań i grywalizacji – a najlepszym przykładem jest oddolnie zorganizowane spotkanie weekendowe po zakończeniu jednego z jej kursów (w którym zresztą miałam przyjemność wziąć udział). Tym razem Paulina mówiła o webinarach i rzeczach związanych z ich organizacją – od strony praktycznej, opowiadając o swoich doświadczeniach i rzeczach których nauczyła się w „praniu”. Świetna sprawa!

Następnie, Ola z Jestem Interaktywna ciekawie opowiedziała o SEO i sprawach związanych z pozycjonowaniem bloga. Kolejna z prelegentek – Joanna Bogielczyk – opowiadała o współpracy między blogerami, o praktycznych przykładach dobrej ale i tej niezbyt owocnej współpracy. Część wykładową godnie zakończyła Klaudia Fotyniuk mówiąc o marketingu, o budowaniu marki osobistej i ważnych strategicznych decyzjach z nią związanych. Z powodu choroby nie było z nami Marty Żubryckiej. I choć miałam ochotę ją poznać, to pozostałe wykłady doskonale zapełniły moją potrzebę zdobywania wiedzy.

Po czwarte – sponsorzy

Iza zadbała o właściwy dobór sponsorów. Spotkanie odbywało się w Spiżarni – przyjemnym lokalu przy Zbożowym Rynku w Bydgoszczy. Cała główna sala została zarezerwowana tylko dla nas – doskonale słuchało się wykładów przy długim stole zastawionym zdrowymi, wegańskimi przystawkami. W drugiej sali dzieci dziewczyn, które zdecydowały się je zabrać ze sobą, bawiły się z opiekunką.

Janda_IzaWybór reszty sponsorów był również przemyślany. Bardzo ucieszyłam się ze spotkaniem ze znaną mi wcześniej Grażyną – współautorką książki „Kompas marzeń” (którą zresztą każda z nas dostała w upominku). I dla mnie to definitywnie zadanie na przyszły rok – uporządkowanie swoich marzeń:)

Część licytacji Iza zorganizowała jeszcze w ramach naszej grupy internetowej. I przyznam – zaczaiłam się na zestaw kosmetyków Janda, który po zażartej licytacji (po raz pierwszy poczułam dreszczyk emocji z tym związany) udało mi się kupić. Wylicytowałam też zestaw kosmetyków Missha i trzy piękne kartki od Karta z pasją. A że cały dochód przeznaczony jest na Fundację Chustka – całość związana była z poczuciem, że przy okazji bierze się udział w wartościowym działaniu.

Dobór pozostałych sponsorów był równie udany. Nie dość powiedzieć że do licytacji oprócz blogerek, włączyły się prelegentki, obecne sponsorki, a nawet kelnerki ze Spichlerza.

Wisienka na torcie

Czyli tort urodzinowy Izy:) Iza w dniu spotkania kończyła właśnie 21 lat – jeszcze raz najlepsze życzenia!

I druga wisienka na torcie

Czyli zapowiedź kontynuacji. Spotkanie trwają w formie śniadań – pierwsze organizowane jest w styczniu, drugie zaplanowane na luty. Iza myśli też o II edycji Spotkania Świadomych Blogerek – i słusznie bo to po spotkanie jedyne w swoim rodzaju:)

I choć na razie 3 godziny jazdy w jedną stronę uniemożliwiają mi wzięcie udziału w śniadaniu, to wiosną będę definitywnie chciała się wybrać. I przy okazji zwiedzić Bydgoszcz:)

Z powrotem do domu

Stuk, puk, stuk, puk.

Naładowane pozytywną energią wracamy do domu.

To był bardzo dobry dzień.

A przyczynili się do niego:

Uczestniczki

1. Patrycja Ewa Nowak
http://www.paaatriziaa.blogspot.com
https://www.facebook.com/paaatriziaa/
2. Olga Biskupska
http://placesandplants.com
https://www.facebook.com/Places-and-Plants-1753974798216151/
3. Krystyna Polek
https://twardonaziemimiekkowchmurach.blogspot.com
https://www.facebook.com/polek.krystyna/?fref=ts
4. Agnieszka Wiśniewska
http://ciekawekosmetyki.pl
https://www.facebook.com/ciekawekosmetyki/?fref=ts
https://www.facebook.com/1007pomyslow/?fref=ts
5. Sylwia Ciszyńska
http://www.mietawkapeluszu.pl
https://www.facebook.com/mietawkapeluszu/
6. Magdalena Kuncio
http://kuncio.com
https://www.facebook.com/kunciocom
7. Magdalena Szczęśniak
http://kartkazpasja.com
https://www.facebook.com/kartkazpasja/
8. Żaneta Bomba
http://mother-andson.blogspot.com
https://www.facebook.com/Mother-and-son-1416859651978036/…
9. Anna Maria Wiśniewska
http://www.annamariawisniewska.pl
https://www.facebook.com/bizneswSM
10. Lena Murawska
http://mama-m.pl
https://www.facebook.com/mamy.motywacje/
11. Adrianna Frasz
http://przez-pryzmat-marzen.blogspot.com
https://www.facebook.com/przezpryzmatmarzen/?pnref=lhc
12. Karolina Jaskólska
http://dzieciecapodroz.pl
https://www.facebook.com/dzieciecapodroz/
13. Marta Kraszewska
http://www.rudymspojrzeniem.pl
https://www.facebook.com/rudymspojrzeniemnaswiat
14. Nadine Kranik
http://macierzynstworaz.pl
https://www.facebook.com/macierzynstwoRaz/
15. Roksana Prusarczyk
http://www.dzwoneczkowa.pl
https://www.facebook.com/dzwoneczkowa/
16. Iza Damse
http://www.nietylkorozowo.pl
https://www.facebook.com/nietylkorozowo/
17. Sylwia Narkowicz
http://www.oczamimamy.pl
https://www.facebook.com/oczamimamy/?ref=bookmarks
18. Marta Block
http://blogowe.zosinkowy.com.pl
https://www.facebook.com/ZosinkowyBlog/?fref=ts
19. Izabela Kornet
www.thesecretofhealing.pl
www.facebook.com/thesecretofhealing

Partnerzy

1. Grażyna Zmudziejewska: http://www.kompasmarzen.pl/ksiazka/
2. Janda: https://www.janda.pl
3. Scan-Anida: http://scananida.com.pl
4. TwinCaps: http://twincaps.pl
5. DolakCoach: http://dolakcoach.pl
6. Wydawnictwo Pascal: http://pascal.pl
7. 7th Heaven: https://www.facebook.com/love7thheaven.polska/?__mref=message_bubble
8. Lip Smacker Polska: https://www.facebook.com/LiP-Smacker-Polska-315686475457296/?__mref=message_bubble
9. Bą Bą: https://www.facebook.com/praliny.belgijskie/?fref=ts
10. Efcia Soap: https://www.facebook.com/EfciaSoap/?fref=ts
11. Equilibra: http://equilibrasklep.pl
12. Majunto: http://majunto.com
13. Iva Natura: http://www.ivanatura.pl
14. Jagodowa Sztuka: https://jagodowasztuka.blogspot.com
15. Vichy: http://www.vichy.pl/
16. La Roche-Posay: http://www.laroche-posay.pl/
17. Made by Goga: https://www.facebook.com/MadebyGoga/?fref=ts&__mref=message

Media&Partnerzy:

1. KobiecePorady.pl: http://kobieceporady.pl
2. Face&Look: http://www.faceandlook.pl
3. Spichlerz Handmade: https://www.facebook.com/SpichlerzHandmade/?fref=ts
4. Domowy Zakątek: https://www.facebook.com/domowy.zakatek/?fref=ts
5. Rainbow Loom: http://rainbowloompolska.com
6. sosrodzice.pl: http://www.sosrodzice.pl
7. Lady Amarena [zdjęcia]: https://www.facebook.com/lady.amarena/?fref=ts
8. Empress Motion: http://www.empressmotion.pl
9. Restauracja & Kawiarnia Spiżarnia: https://www.facebook.com/spizarniabdg/?fref=ts

plakatvichykartki z pasjąiva naturaface & lookbą bą

 

 

 

 

 

 

gg